sobota, 18 stycznia 2014

Zima w kuchni Pięciu Przemian - recenzja

Wygląda na to, że zima nareszcie zdecydowała się zostać chwilę dłużej. To dobry moment, żeby przedstawić Wam czwartą, ostatnią już książkę z serii "W kuchni Pięciu Przemian". "Zima w Kuchni Pięciu Przemian", to zbiór ciekawych przepisów dla wegetarian na tę najbardziej ubogą w składniki odżywcze porę roku.



Książka ta, jak poprzednie części, składa się z krótkiego wstępu, dotyczącego zasad odpowiedniego odżywiania w danej porze roku oraz z dużo bardziej rozbudowanej części z przepisami. Chociaż fotografie potraw nie zachęcają zbytnio do ich wypróbowania, to już dokładniejsza lektura treści książki może zainspirować do odkrywania kuchni Pięciu Przemian.
W zimowych potrawach dominują takie składniki, jak suszone owoce, suszone grzyby, orzechy, kiszona kapusta, wędzone śliwki, kiszona papryka, warzywa strączkowe, ziarna zbóż i wiele innych rodzimych składników, które łatwo się przechowują podczas zimowych miesięcy. Dania gotowane według zasad kuchni Pięciu Przemian rozgrzewają, utrzymują ciepło ciała, a dzięki temu również zapobiegają przeziębieniom. Różnorodność składników sprawia również, że fundujemy naszemu organizmowi zbilansowaną dietę. 
Zarówno "Zima w kuchni Pięciu Przemian", jak i pozostałe książki z serii, są świetnymi przewodnikami dla osób, które lubią odkrywać nowe sposoby gotowania i odżywiania. Nie trzeba od razu całkowicie przestawiać się na gotowanie według Pięciu Przemian, ale warto przynajmniej spróbować i przetestować kilka przepisów. 
W książce znajdziecie ponad 100 ciekawych wegetariańskich receptur na gęste zupy, zapiekanki z kaszy czy ziemniaków, przekąski, desery oraz przetwory. Krok po kroku nauczycie się komponować potrawy ze zdrowych składników, znajdujących się w 5 kręgach smakowych: przemianie ognia, ziemi, metalu, wody oraz drzewa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...