poniedziałek, 17 października 2016

LEKKIE PONIEDZIAŁKI: KOKTAJL Z JARMUŻU

Na blogu zdecydowanie brakuje zielonych koktajli i lekkich śniadań. Postanowiłam to zmienić. Od teraz regularnie w cyklu "Lekkie poniedziałki" będą pojawiały się moje pomysł na wegetariańskie przysmaki w wersji light, które bez problemu można zrobić w kilka minut przed wyjściem do pracy czy szkoły! 
Idzie zima, więc trzeba sobie dietę trochę urozmaicić w kolory. Poprawa zdrowia i humoru po takim napoju gwarantowana. Dziś przedstawiam prostą mieszankę 4 składników. Ten koktajl cudownie orzeźwia i pobudza, więc można pić zamiast kawy!


Składniki na 2 szklanki:

  • szklanka jarmużu
  • 1 grejpfrut
  • 1 jabłko
  • 1 łyżeczka startego imbiru
Z grejpfruta wyciśnij sok. Z jarmużu usuń twarde łodyżki i pokrój na mniejsze kawałki (jeżeli nie jest to już gotowy posiekany jarmuż). Jabłka nie musisz obierać. Wszystkie składniki wrzuć do blendera, zmiksuj i natychmiast pij, by skorzystać z jak największej ilości składników odżywczych!
Pamiętaj, że koktajle owocowe i warzywne oraz soki trzeba wypijać bezpośrednio po przygotowaniu, a nie na przykład robić dzień wcześniej w nocy i wypijać rano. Po kilku godzinach tracą wiele witamin i nie są już tak wartościowe. Zmiksowanie kilku składników zajmuje mniej niż minutę, więc nie warto robić tego wcześniej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...