wtorek, 6 grudnia 2011

Idą święta - czas na... domek z piernika

Piernikowy domek jak z bajki
Tym razem wstawiam tylko zdjęcia i podaję kilka wskazówek co do budowy domku, bez przepisu. Uważam, że każdy domek z piernika powinien być inny, wszystko zależy od osoby budującej tę budowlę. Może przyda Wam się kilka moich wskazówek:


1. Przepis na ciasto piernikowe jest taki sam jak na moje pierniczki choinkowe. Warto jednak rozwałkować ciasto nieco grubiej i w związku z tym chwilę dłużej piec.
2. Wszystkie elementy domku sklejałam ze sobą za pomocą lukru z 1 białka i 1 szklanki cukru (należy zmiksować białko z cukrem pudrem nad para wodną - wtedy lukier będzie najmocniejszy!).
3. Szlaczek dachówki zrobiłam małą łyżeczką (przed upieczeniem).
4. Wiorki kokosowe imitują śnieg wokół domku.
5. Warto brzegi dachu ozdobić białym lukrem i pozwolić mu lekko spłynąć, tak aby powstały małe sopelki. Będzie to wyglądało bardzo realistycznie.
6. Szyby w okienkach swojego domku możesz zrobić z pokruszonych landrynek (pokruszyć je w miejsce szybek przed wstawieniem do piekarnika). Jeśli Twój domek nie będzie miał podłogi i będzie miał otwarty komin - będziesz mógł do środka wstawić świeczkę - będzie wrażenie, że w domku świeci się światło.


Domek zgłosiłam do konkursu organizowanego przez tortownia.pl. Trzymajcie kciuki, żeby przeszedł do następnego etapu ;)

Domek w fazie przed pieczeniem

5 komentarzy:

  1. Wow! Wygląda niesamowicie! A kocur dodaje charakteru ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowny!;o Ale czy masz zamiar to kiedykolwiek zjeść?;>

    OdpowiedzUsuń
  3. mozliwe, że zjemy go po świętach. Bo jest jak najbardziej jadalny ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...