wtorek, 26 maja 2015

KTÓRE TOFU WYBRAĆ?

Uwielbiam tofu i chętnie przedstawię swoją opinię na temat produktów Polsoi z serii BIO. Pojawiły się trzy nowe smaki. Każdy z prezentowanych poniżej rodzajów tofu można wykorzystać do innej potrawy.

Bio Tofu naturalne - zdecydowanie najlepszy wybór. Ma przyjemny, neutralny smak tofu. Można zrobić z nim wszystko. Smakuje dobrze zarówno na słono, jak i na słodko. Propozycja na słono - zamarynować, usmażyć i dodać do dań w chińskim stylu, do sushi lub zrobić tofucznicę. A na słodko? Zmiksować z dodatkiem miodu lub syropu klonowego, dodać rodzynki i nadziać takim farszem naleśniki. Z moich potraw polecam MAPO TOFU z użyciem tego produktu. 

Bio Tofu marynowane w tamari - delikatny smak sosu sojowego. Dobrze sprawdza się w połączeniu z chińskimi makaronami i innymi azjatyckimi smakami. Spodziewałam się po tym tofu bardziej wyrazistego smaku. Musiałam go jeszcze doprawić sosem sojowym. Z moich potraw polecam MAKARON SMAŻONY Z WARZYWAMI. Idealne do SUSHI!

Bio Tofu wędzone - intensywny aromat wędzenia. Pasuje do specyficznych potraw, które z wędzeniem lubią mieć coś wspólnego. Ja spróbowałabym podsmażyć to tofu na oliwie i dodać je do BIGOSU lub CHILI SIN CARNE.

Bio Tofu z pomidorami i bazylią - smak i konsystencja trochę niepodobne do tofu. Dodatek przypraw zdecydowanie zmienia smak. Ta wersja tofu z przyprawami pasuje do sałatek. Co prawda nie smakuje jak feta, ale w odpowiednim połączeniu tworzy naprawdę udany efekt. Warto zadbać o to, by w sałatce było dużo kwaśnych smaków. Można też spróbować dodatkowo zamarynować to tofu z oliwą z oliwek i czosnkiem. Ten rodzaj tofu dodałam do SAŁATKI Z MNISZKIEM I KRWAWNIKIEM.

Bio Tofu z ziołami - zupełnie nie trafiło w mój gust, aczkolwiek jest w podobnym stylu, jak to z pomidorami i bazylią, można więc spróbować też użyć je do sałatki. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...